A mai nappal hivatalosan is lezárult az első félév, és rohamos léptekkel haladunk előre az ismeretlen felé.
Már csak másfél év maradt hátra a suliból...pedig mintha csak tegnap lett volna, hogy általánosiskolásként jelentkeztem középsuliba, és most mégis újra a tovább tanulás miatt aggódok...XD
És nem csak én. Az összes tanár azt sujkolja belénk, hogy már nincs sok időnk, elkell donteni, hogy mit szeretnénk az élettől. Tovább tanulunk valahol?? Vagy dolgozni megyünk?? ...?? Nehéz a válasz...
Én is hatlamas dilemmában szenvedek, hisz nagyon szeretnék tovább tanulni egy jó egyetemen, de jó helyre bekerülni igen nehéz dolog.
Nem tudom eldönteni, hogy voltaképp mit is csináljak...annyi lehetőségem lenne...és mégsem.
Elsőként itt van a nagy álmom, hogy kimehessek japánba és ott tanuljak/dolgozzak és éljem az életem. Viszont az általam tervezett egyetemre bekerülni nehéz. ~ Jó lenne, ha sikerülne ~ Bölcsészet tudományi kar: Japánológia szak!!! ez az én álmom...XD
DE! ha esetleg nem sikerülne, akkor itt van a közgáz. Érdekes és hasznos tantárgy, ezzel vihetem is valamire. Bár nem tudom, hogy ez lenne az igazán nekem való szakma, (számvitel, pénzügy, menedzser, tsb...) kissé rémisztően hagzik...XD
Ott van még a marketing is, ami szintén nagyon hasznos és a maga nemében érdekes is...bár a mostani jegyeim alapján nem tudom, hogy megérné-e nekem ezzel foglalkozni...:D
Ám, ha ez sem sikerülne, akkor van még lehetőség...például OKJ-s képzés...mondjuk grafikus tanfolyam. Nem is hangzik rosszul. :D Szeretek rajzolni, tervezni...XD De ebben sem vagyok teljesen biztos.
Fogalmam sincs, hogy mi is illene igazán hozzám. Annyi minden érdekel, és oly sok mindenben szeretném magam kipróbálni, de az idő véges, és midenképp találnom kell valamit, amivel sikerre vihetem.
Úgy szeretnék müvész lenni, de félek, ha kötelezővé tennék számomra az lakotást, akkor elveszne a varázsa....
Szeretnék utazni, világot látni! *-* Egy másik álmom, hogy diplomata legyek *-* bár ehhez nem füzök sok reményt, hisz a diplomácia alap pillére az ismeretség és a hatalmas szerencse...Nekem egyik sincs...xD
De álmodni azért lehet. :))
Ajj...annyira nem tudom, hogy mi legyen...pedig azért lassan jó lenne eldöntenem, mert nem szeretnék az utolsó pillanatban kapkodni/idegeskedni....XD
Szurkoljatok, hogy valamelyik álmom valóra váljon!!! *-*
Rina, a Kaktusz-hercegnő^^
Nyauf szegény... Olyan rossz lehet már majdnem végzősnek lenni... Nem akarom hogy elballagjatok!!T-T Szurkolok, hogy megtaláld azt a szakmát, amiben örömödet leled!! :)
VálaszTörlésNyááá, köszönöm!! :3
TörlésÉs igyekszem :) Egyábkánt, ha ne adj isten grafikus képzésre megyek, akkor a szomszéd oktáv épületben lenne a képzés :D:D