2012. január 14., szombat

Egy kis könyvajánló! :D

Halihó^^

Igaz, még csak alig egy napja csináltam meg a blogomat, de már a harmadik bejegyzésemet írom....xD
Remélhetőleg tartani is tudom ezt az intenzitást. XD

Most egy könyvajánlóval kedveskedek nektek.^^


,,Fordulatos, megindító, sajátos hangvételű regény. Izgalmasan társítja a furcsa régi fényképeket a felejthetetlen történetel."

Ezt a könyvet még novemberben néztem ki magamnak a tescóban (XD), mikor a karácsonyi nagybevásárlásra készülődtünk. Már a borítója alapján is érdekesnek ígérkezett számomra, és miután belelapozva megláttam a komor és furcsa fényképeket, amiket a történethez társítottak és elolvastam a rövid tartalmát, tudtam nekem ez a könyv kell!! XD
Azonnal rohantam anyuhoz a "csodával" a kezemben és büszkén mutogattam neki, hogy megvan a tökéletes karácsonyi ajándék. Anyu nem szólt semmit, csak mosolyogva intett, rakjam vissza a polcra...
Hát nem voltam valami boldog akkor, de nem volt más választásom, szót fogadtam...xD

Aztán teltek a napok, és eljött krácsony, annak is a fénypontja. És lám, ott várt rám az ajándékom a fa alatt, a Vándorsólyom kisasszony kötet.
Mondanom sem kell, aznap este nekiálltam olvasni, persze a családi monopolyzás után, és két nap leforgása alatt el is olvastam az egészet....

Bánkódtam is emiatt, hogy ilyen gyorsan végeztem vele, mert nem volt mit olvasnom, de egyszerüen nem tudtam lerakni a kezemből, mégis olvasás közben sokszor tört rám az érzés, hogy már beakarom fejezni, legyen már vége. A másik oldalról viszont azt akartam, hogy örökké folytatódjon a történet. Hát lehet ezt érteni??? XD Én magam sem igazodtam ki azon, hogy mit is akarok.


Nah de most ennyit erről, inkább írok pár szót a regényről.

Történetünk kezdetén egy szőrnyű családi tragédia indítja útnak a tizenhat éves Jacobot (főszereplő XD) a messzi angol kis szigetre, hogy fényt derítsen nagyapja titokzatos múltjára, melyekről oly sok mesét hallott kisgyermekként. Rátalál a Vándorsólyom különleges gyermekei számára alapitott gyermekotthonra, mely már omladozó falaival nem nagyon emlékeztet az egykor oly csodálatos otthonra. Miközben Jacob felfedezi a ház minden szegletét, rájön, hogy a gyermekek nem csak különlegesek voltak, de talán veszélyesek is. És bár lehetetlennek tünik, de lehet hogy még életben vannak...valahol a közelben.
Ez a hátborzongató, izgalmas regény remek olvasmány mindenkinek, aki szereti a hátborzongató történeteket. :)




Nekem ez az egyik kedvenc képem. A könyben nincs különösebb leírás a képről, és a képen szereplő lánynak se lehet ismerni a kilétét, mégis szerintem meghatározó szerepet tölt be a könyv szerkezetét illetően.


Rina, a Kaktusz-hercegnő^^



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése